Què fer / Agenda / Teatre i espectacles / Barcelona Districte Cultural

Barcelona Districte CulturalTeatre i espectacles, Cinema
01/02/2019 - 03/05/2019

El Barcelona Districte Cultural ofereix espectacles de qualitat, alguns signats per artistes reconeguts –i que moltes vegades ja han viatjat pels escenaris de mitja Europa–, però també altres de joves que encara s'han de provar i demostrar fins a on poden arribar. Estan adreçats a tothom, públic de qualsevol edat i de gustos diversos. Aquest és un circuit heterogeni amb propostes d'estètiques molt diferents, perquè tothom hi pugui trobar la seva. Així, s'aplegaran espectacles de cinc disciplines: música, teatre, dansa i circ, arts escèniques en viu que estan cada vegada més interconnectades, i una mostra d'audiovisuals.

Se celebren dues edicions cada any, una a la primavera (febrer-març-abril) i una altra a la tardor (octubre-novembre-desembre), i tenen lloc a equipaments culturals de proximitat, especialment centres cívics, dels deu districtes de la ciutat.


Programació:

Febrer:
A.K.A (Also Known As) - 7/2: CC Cotxeres Borrell. 20h | 8/2: CC Parc Sandaru. 20:30h | 15/2: CC Barceloneta. 18h | 22/2: CC Can Clariana. 19h | 23/2: CC Zona Nord. 20h - Teatre.
Afric'n folk - 22/2: Casal Font d'en Fargues. 21:30h - Música.
Allegro ma non troppo - 1/2: CC Baró de Viver. 19h | 8/2: CC Joan Oliver "Pere Quart". 20h - Teatre.
Almanzuela - 3/2: Lluïsos d'Horta. 12h | 16/2: CC Albareda. 17h - Dansa.
Be God is - 1/2: CC Urgell. 20h | 2/2: CC Zona Nord. 19:30h | 8/2: CC La Farinera del Clot. 21h | 9/2: Casal Font d'en Fargues. 20h - Teatre.
Black & Blue - 14/2: CC Casinet d'Hostafrancs. 20h | 22/2: CC La Farinera del Clot. 21h - Teatre.
Bots pel canvi - 1/2: CC Albareda. 18:30h | 8/2: CC Baró de Viver. 19h | 15/2: CC Besos. 20h | 22/2: CC Joan Oliver "Pere Quart". 20h | 28/2: CC Casinet d'Hostafrancs. 20h - Música.
Cançons robades - 1/2: CC Tomasa Cuevas. 22h | 15/2: CC La Sedeta. 21h - Música.
Cösmix - 3/2: CC Parc Sandaru. 12h | 24/2: CC La Farinera del Clot. 12h - Teatre.
El nen i el món - 2/2: Auditori de Sant Martí. 18h | 8/2: CC Cotxeres Borrell. 18h | 9/2: CC Matas i Ramis. 11:30h | 12/2: CC Besòs. 17:30h | 16/2: CC Urgell. 17h | 20/2: CC Zona Nord. 17:30h | 22/2: CC Vil·la Urània. 17:30h - Audiovisual.
El passat és un error - 14/2: CC Albareda. 19:30h - Audiovisual.
IF (L'últim desitg) - 9/2: Centre Sant Pere. 20h | 15/2: Cotxeres Borrell. 20h | 23/2: CC Tomasa Cuevas. 21h - Teatre.
Les aventures del petit talp - 15/2: CC Baró de Viver. 19h - Audiovisual.
Los bancos regalan sandwicheras i chorizos - 1/2: Auditori Sant Martí. 20h | 8/2: CC Urgell. 20h | 9/2: Vil·la Urània. 18h - Teatre.
Mali Blues - 22/2: CC Matas i Ramis. 20h - Audiovisual.
Matangi/Maya/M.I.A - 12/2: CC La Sedeta. 19h | 28/2: CC La Farinera del Clot. 19h - Audiovisual.
Músiques en trànsit - 21/2: CC Cotxeres Borrell. 20h - Música.
Sembla que rigui - 15/2: CC Urgell. 20h - Teatre.
Una mujer fue la causa - 15/2: CC El Coll. 21h | 22/2: Auditori de Sant Martí. 20h - Música.

També us pot interessar